سایت فیلم آموزش بورس و تحلیل های تکنیکال بورس ایران

سایت فیلم آموزش بورس و تحلیل های تکنیکال بورس ایران

سایت فیلم آموزش بورس و تحلیل های تکنیکال بورس ایران

سایت فیلم آموزش بورس و تحلیل های تکنیکال بورس ایران

سایت فیلم آموزش بورس و تحلیل های تکنیکال بورس ایران

بایگانی

۳ مطلب در تیر ۱۳۹۹ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

آموزش فیبوناچی: چرا فیبوناچی در معاملات بورس کاربرد دارد؟

بطورکلی فیبوناچی دنباله معروفی است که توسط ریاضی دانی به همین نام معرفی شده است. فیبوناچی دارای کاربردهای فراوانی در زمینه های مختلف است. یکی از کاربردهای آن، استفاده کاربرد در بورس و بخصوص تحلیل تکنیکال است. این نسبت ها در محاسبه نقاط ورود و خروج مناسب کاربرد دارند. در این مقاله با عنوان آموزش فیبوناچی ، قصد داریم با فیبوناچی و کاربردهای آن در بورس آشنا شویم.  

فیلم آموزش فیبوناچی با فرشاد شبانکاره
فیلم آموزش فیبوناچی با فرشاد شبانکاره

آموزش فیبوناچی: آشنایی با دنباله فیبوناچی

دنباله فیبوناچی متشکل از یک سری اعداد است که از ۰ و ۱ آغاز می شود و تا بی نهایت ادامه می یابد. در دنباله ی فیبوناچی، بعد از ۲ عدد اول، باقی اعداد از مجموعه ۲ عدد قبل از خود حاصل می شوند.

اولین اعداد دنباله فیبوناچی به شرح زیر هستند:

۰ ، ۱ ، ۱، ۲، ۳، ۵، ۸، ۱۳، ۲۱، ۳۴، ۵۵، ۸۹، ۱۴۴، ۲۳۳، ۳۷۷، ۶۱۰، ۹۸۷، …

دنباله ی فوق تا بی نهایت اداه پیدا می کند. و در این دنباله، هر عدد مثلا 21، از مجموعه دو عدد قبل از خود یعنی 13 و 8 حاصل شده است.

نسبت طلایی در دنباله فیبوناچی

برطبق آموزش فیبوناچی، در این دنباله، یک نسبت طلایی وجود دارد که باعث شهرت دنباله فیبوناچی شده است. بدین صورت که از عدد پنجم به بعد، اگر هر عدد را تقسیم بر عدد قبلی کنیم عدد حاصل نزدیک به 1.618 است و به همین دلیل، نسبت طلایی نامگذاری شده است. البته با نزدیک شدن به سمت بی نهایت، حاصل تقسیم اعداد به نسبت طلایی نزدیک تر می شود.

جالب توجه است که این نسبت طلایی در طراحی قسمتها و پدیده های مختلف جهان استفاده شده است. مثلا زاویه رویش تخمه های آفتابگردان و کاج، پوست آناناس، همچنین نسبت قد انسان به نسبت ناف تا کف پای انسان برابر با نسبت طلایی است. زاویه حلقوی لاک حلزون، تعداد لاک های لاک پشت، تعداد گلبرگ های گل ها و بسیاری دیگر، این نسبت را دنبال می کنند.

فیبوناچی در تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال براساس نمودار قیمت انجام می شود. این نمودار حاصل عملکرد رفتار تک تک انسان ها است. تقریبا همه چیز در نمودار قیمت لحاظ شده است. که این شامل رفتارهای انسانی نیز هست.

فیبوناچی در ضمیر ناخودآگاه انسان نیز مشاهده شده و بطور ناخودآگاه بر رفتار انسان تاثیرگذار است. یعنی انسان بصورت ناآگاه و بدون اینکه بداند و بشناسد، به اعداد فیبوناچی تمایل دارد. همین امر سبب می شود که نسبت های فیبوناچی در معاملات افراد نیز تاثیرگذار باشد.

فیلم آموزش فیبوناچی با فرشاد شبانکاره
فیلم آموزش فیبوناچی با فرشاد شبانکاره

به همین دلیل وقتی بتوان پیش بینی کرد که معامله گران در چه نسبت های فیمتی واکنش نشان می دهند، می توان از این اطلاعات به منظور مشخص کردن نقاط ورود و خروج بازار استفاده کرد. همچنین می توان سطوح حمایت و مقاومت را نیز تعیین کرد. علاوه بر پیش بینی قیمت، با ترکیب فیبوناچی های قیمتی و زمانی، می توان تحلیل های بسیار دقیق تری انجام داد.

آموزش فیبوناچی: نسبت های مورداستفاده برای تحلیلگران نسبت 1.618 تنها نسبت فیبوناچی نیست و نسبت های مهم دیگری برای این دنباله یافت می شود. برخی از رایچ ترین نسبت های دیگر 0.382 و 0.786 و 0.618 و 1.272 و 0.50 و 1.618 هستند. اما مهمترین نسبت های فیبوناچی که توسط تحلیلگران تکنیکال استفاده می شود شامل 1.618 و 0.618 و 0.382 هستند.

در این ویدئو به آموزش فیبوناچی و ابزارهای آن و کاربردشان در تحلیل تکنیکال پرداخته شده. امید واریم که برای شما عزیزان مفید باشد.

شماره عنوان لینک دانلود حجم
1 آموزش فیبوناچی دانلود 109MB

فیلم آموزش دیگری از آقای فرشاد شبانکار درباره امواج الیوت را ببینید

مطالب مرتبط :

 • بورسی بورسی
 • ۰
 • ۰

پرایس اکشن چیست؟ آموزش پرایس اکشن برای معامله گری در بازارهای مالی

فیلم آموزش پرایس اکشن با لنس به زبان اصلی
فیلم آموزش پرایس اکشن با لنس بگز به زبان اصلی

یکی از شیوه های معامله گری، سبک پرایس اکشن است. در روش پرایس اکشن برای معامله گری، فقط داده های قیمت مبنای تحلیل قرار می گیرد تا نقاط ورود و خروج برای تریدر قابل شناسایی باشد. این روش از هیچ اندیکاتوری استفاده نمی کند و تمام تحلیل ها در آن بر روی نمودار قیمتی ساده انجام می شود.

معامله گران به کمک این تکنیک، حرکات واقعی و زنده را دنبال می کنند. در این روش، از تحلیل فاندامنتال و نوسانسگرها استفاده نمی شود تا نمودار قیمت به ساده ترین حالت خود تحلیل شود.

سبک پرایس اکشن برای معامله گری

استفاده از پرایس اکشن برای معامله گری، استفاده از یک تکنیک معامله گری و تحلیل بازار است. این سبک به معامله گران امکان می دهد تصمیمات خود را به منظور انجام معاملات توسط حرکات واقعی قیمت اتخاذ کنند. برخلاف سایر تریدرها است که برای تحلیل حرکات قیمت، از اندیکاتورهایی استفاده می کنند که معمولا عقب تر از قیمت کنونی بازار هستند. بیشتر اندیکاتورها عقب تر از قیمت فعلی بازار هستند. آنها تحلیل اطلاعات گذشته قیمت را به کمک فرمول به شما نشان می دهند.

معامله گر پرایس اکشن چه کسی است؟

پرایس اکشن تریدر به معامله گرانی گفته می شود که از سبک پرایس اکشن استفاده می کنند. این معامله گران، بسادگی به همه چیز می نگرند و این روش، روشی موثر برای معامله گری است.

این گونه معامله گران، با ترکیب الگوهای نموداری، حجم معاملات، نوسانات قیمت و سایر اطلاعات بازار، برای ورود یا عدم ورود به معامله تصمیم گیری می کنند. آنها بازار را به شکلی ساده می نگرند.

فیلم آموزش پرایس اکشن با لنس به زبان اصلی
فیلم آموزش پرایس اکشن با لنس بگز به زبان اصلی

این توضیحات به معنای برتری این روش نسبت به سایر روش ها برای تحلیل بازار نیست. بلکه، تریدری می تواند از این روش استفاده کند که درک خوبی از بازار داشته باشد و بداند بازار چگونه می تواند حرکت کند و بر چه نظمی استوار است. اما مهمترین مزیت این روش این است که تقریبا می توان گفت در هر بازاری مانند فارکس، طلا، نفت، بازار سهام و غیره کار می کند.

همچنین بخوانید : فیلم آموزش نرم افزار مفید تریدر

بهترین نوع پرایس اکشن برای معامله گری، استفاده ازTape Trader  است. در این روش، برای انجام معاملات نیاز به چارت نیست. در این روش باید به دنبال نواحی حمایت و مقاومت برای بدست آوردن سود بود.

فیلم آموزش پرایس اکشن با لنس به زبان اصلی
فیلم آموزش پرایس اکشن با لنس بگز به زبان اصلی

مزایای پرایس اکشن برای معامله گری

استفاده از پرایس اکشن برای معامله گری مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • استفاده از آن رایگان است. تریدرهایی که از این روش استفاده می کنند نیاز به نرم افزارهای دیگری ندارند. این تریدرها می توانند به کمک کندل، نقطه، بار یا هر نمودار دیگری، اطلاعات لازم را بدست آورند.
 • این روش برای هر بازار و هر موقعیتی قابل استفاده است.
 • می توان با استفاده از نرم افزارهای مختلف مانند متاتریدر، ترید استیشن، نینجا تریدر و غیره این تحلیل را انجام داد.
 • این روش درعین حال که همه چیز را با هم ترکیب می کند، تداخلی در اطلاعات ایجاد نمی کندد.
 • کلید اصلی یادگیری پرایس اکشن برای معامله گری، فقط تمرین فراوان است.

لنس بگز یکی از بهترین معامله گران موفق ساکن کشور استرالیاست است که قبل از اینکه به شغل معامله گری و کار در بورس و بازارهای مالی روی آورد خلبان هلیکوپترهای های جنگی بود و البته همچنان فعالیت خود را به عنوان نیروی ایمنی حمل نقل هوایی بصورن رزرو حفظ کرده. او علاقه دارد مباحث ایمنی و فلسفه هوانوردی را وارد محیط تجارت کند و با مطالعه عوامل انسانی، مدیریت ریسک و … در این حوزه فعالیت کند.

این مجموعه به زبان اصلی می باشد که البته به خاطر وجود تصاویر اسلایدی فراوان می تواند حتی برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند در تحلیل تکنیکال نیز مفید باشد.

● این مجموعه توسط خود آقای لنس در یوتوب به اشتراک گذاشته شده.

ردیف عنوان تعداد فایل ها حجم لینک دانلود
1 Intro to Technical Analysis شامل 9 ویدئو 512 MB  لینک
2 Candlesticks شامل 16 ویدئو 89 MB  لینک
3 Price Bar شامل 9 ویدئو 58 MB  لینک
4 The Importance of Exit Strategy شامل 4 ویدئو 21 MB  لینک
5 E.T.C شامل 7 ویدئو 48 MB  لینک

رمز فایل ها farachart.com

مطالب مرتبط :

 • بورسی بورسی
 • ۰
 • ۰

آموزش نرم افزار مفید تریدر: معرفی و بررسی منوهای مختلف این برنامه

نرم افزار مفید تریدر یکی از کاربردی ترین و دردسترس ترین نرم افزارهای تحلیل در ایران و بصورت رایگان قابل استفاده است. کارگزاری مفید، این نرم افزار را در اختیار سرمایه گذاران بازار بورس قرار داده است.

فیلم آموزش نرم افزار مفید تریدر
فیلم آموزش نرم افزار مفید تریدر

نرم افزار مفید تریدر، همان نسخه ی اختصاصی و بومی متاتریدر یا MetaTrader 5 است. شرکت متاکوت، سازنده نرم افزار متاتریدر است و آن را در اختیار کارگزاران سرتاسر دنیا در بازارهای مالی قرار داده است. در ایران شرکت تدبیرپرداز، این نرم افزار را با نام های تدبیر تریدر یا مفیدتریدر به  بازار عرضه  کرده است.   

معرفی منوی اصلی نرم افزار مفید تریدر

منوی اصلی مفید تریدر شامل زیرمنوهای مختلف و در زیر عنوان سامانه قرار گرفته است. زیرمنوها شامل دستورات و توابع مختلف قابل اجرا در مفید تریدر است. این منو شامل زیرمنوهای زیر است:

منوی File، View، Insert، Charts، Tools، Window و Help.

درادامه با دو مورد از مهمترین زیرمنوهای نرم افزار مفید تریدر آشنا می شویم.

منوی نمودارها (Charts)

این منو شامل دستوراتی به منظور مدیریت نمودارها و اندیکاتورهای تکنیکال و ابزار رسمی است که بر روی نمودار ترسیم شده است. نمودارهای موجود در مفید تریدر را می توانید در شکل زیر ببینید.

فیلم آموزش نرم افزار مفید تریدر
فیلم آموزش نرم افزار مفید تریدر

Depth Of Market: عمق بازار برای نماد مربوط به نمودار انتخابی را نشان می دهد.

Indicators List: نمایش پنجره فهرست اندیکاتورهایی که روی نمودار انتخاب رسم شده را نمایش می دهد.

:Objects ابزارهای ترسیم برای نمودار انتخابی را رسم می کند.

:Experts List فهرست مشاوران خبره مورداستفاده در نمودار انتخابی را باز می کند.

Bar Chart: نمایش نمودار بصورت میله ای

Candlesticks: نمایش نمودار بصورت شمعی

Line Chart: نمایش نمودار بصورت خطی

Periodicity: به منظور تغییر و انتخاب تناوب زمانی برای نمودار، می توان از این قسمت استفاده کرد.

Templates: بارگذاری، ذخیره و حذف قالب ها از این قسمت امکان پذیر است.

Grid: نمایش و حذف گرید از این قسمت انجام می شود.

Auto Scroll: اسکرول اتوماتیک حالتی است که وقتی میله جدیدی در نمودار شکل می گیرد، نمودار بصورت خودکار بروز شده و به سمت چپ منتقل خواهد شد.

Chart Shift: نمودار تا نشانگر انتقال داده می شود.

Volumes: با این گزینه، حجم معاملات در نمودار نمایش می یابد.

Tick Volumes: حجم تعداد معاملات در نمودار نمایش می یابد.

Zoom In: برای بزرگنمایی

Zoom Out: برای کوچک نمایی

Step by Step: نمودار به اندازه یک میله یا کندل به سمت چپ انتقال می یابد.

Properties: با این گزینه، پنجره تنظیمات نمودار باز می شود.

منوی ابزارها (Tools)

این منو در نرم افزار مفید تریدر ، حاوی دستوراتی به منظور کنترل و مدیریت معاملات و تنظیمات مربوط  به برنامه است. گزینه های این منو به شکل زیر است:

فیلم آموزش نرم افزار مفید تریدر
فیلم آموزش نرم افزار مفید تریدر

New Order: با این گزینه، کاربر قادر است موقعیت های مختلف را باز کند و سفارش را به سامانه معاملاتی ارسال کند.

Strategy Tester Agents Manager: پنجره آزمون گر استراتژی را با این گزینه باز کنید.

Global Variables: متغیرهای عمومی که در تمام بخش ها ازجمله اندیکاتورهای اختیاری، اسکریپت ها و مشاوران خبره دردسترس هستند، توسط این گزینه باز می شوند.

MetaQuotes Language Editor: با این گزینه، محیط برنامه نویسی MetaEditor برای برنامه نویسی به زبان MQL5 باز می شود.

MetaQuotes Language Code Base: محیط کدبیس MQL5 برای دانلود باز می شود.

Options: پنجره تنظیمات مفید تریدر باز می شود. سایر تنظیمات نرم افزار مفید تریدر در مقالات بعدی توضیح داده می شود. با ما همراه باشید.

کارگزاری مفید ویدئوهای آموزشی جامعی را برای معرفی این پلت فرم معاملاتی تولید کرده که در زیر می توانید دانلود و استفاده نمایید.

این مجموعه ویدیویی شامل بخش های زیر است:

۱ – نصب و اجرا
آ۲ – تغییر زبان
۳ – دیدبان بازار
۴ – نمودارها – بخش اول
۵ – نمودارها -بخش دوم
۶ – ارسال سفارشات مستقیم
۷ – ارسال سفارشات شرطی
۸ – پنجره عمق بازار
۹ – موقعیت های معاملاتی و پورتفو
۱۰ – سابقه سفارشات و معاملات

دانلود ۱۰ فیلم آموزشی با حجم (۱۰۲ مگابایت)

 

 

 

     

 • بورسی بورسی